74 Wevers PES 2010
| Name | Wevers |
|---|---|
| ID | 8223 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 97kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
74
Defence
90
Body Balance
55
Stamina
63
Top Speed
57
Acceleration
77
Response
54
Agility
49
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
49
Short Pass Accuracy
55
Short Pass Speed
49
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
85
Shot Power
42
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
41
Swerve
45
Header
70
Jump
40
Technique
45
Aggression
67
Mentality
80
GK Skills
64
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Wevers |
|---|---|
| ID | 8223 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | RKC Waalwijk |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 202cm |
| Weight | 97kg |
| Shirt Number | 1 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
