97 Wiego (Weah) PES 2008
| Name | Wiego |
|---|---|
| Real Name | Weah |
| ID | 67576 |
| Real ID | 2040 |
| Nationality | Liberia |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 15 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
93
Attack
50
Defence
91
Body Balance
88
Stamina
82
Top Speed
96
Acceleration
95
Response
82
Agility
91
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
94
Shot Accuracy
86
Shot Power
93
Shot Technique
70
Free Kick Accuracy
67
Swerve
89
Header
96
Jump
93
Technique
85
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
- 1-on-1 Scoring
- Post Player
- Defensive Positioning
- Side
- One-Touch Pass
| Name | Wiego |
|---|---|
| Real Name | Weah |
| ID | 67576 |
| Real ID | 2040 |
| Nationality | Liberia |
| Club | Masterleague Hide2 |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 82kg |
| Shirt Number | 15 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
