76 Wiland PES 2009
| Name | Wiland |
|---|---|
| Full Name | Johan Wiland |
| ID | 38869 |
| Nationality | Sweden |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
77
Defence
83
Body Balance
61
Stamina
65
Top Speed
67
Acceleration
85
Response
67
Agility
52
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
56
Short Pass Speed
51
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
77
Shot Power
43
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
42
Swerve
43
Header
77
Jump
46
Technique
59
Aggression
68
Mentality
78
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | Wiland |
|---|---|
| Full Name | Johan Wiland |
| ID | 38869 |
| Nationality | Sweden |
| Club | F.C. Copenhagen |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
