74 Wilson M. PES 2010
| Name | Wilson M. |
|---|---|
| ID | 36592 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
69
Defence
82
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
74
Acceleration
76
Response
70
Agility
79
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
65
Shot Accuracy
81
Shot Power
66
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
69
Header
71
Jump
78
Technique
65
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
75
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | Wilson M. |
|---|---|
| ID | 36592 |
| Nationality | Brazil |
| Club | SC Internacional |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 21 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
