81 Woenalz PES 2008
| Name | Woenalz |
|---|---|
| ID | 67747 |
| Real ID | 2211 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 22 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
91
Defence
82
Body Balance
69
Stamina
78
Top Speed
69
Acceleration
83
Response
68
Agility
69
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
74
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
75
Shot Power
60
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
60
Swerve
81
Header
78
Jump
70
Technique
64
Aggression
82
Mentality
50
GK Skills
84
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Covering
- Defensive Control
| Name | Woenalz |
|---|---|
| ID | 67747 |
| Real ID | 2211 |
| Nationality | Germany |
| Club | Masterleague Hide4 |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 80kg |
| Shirt Number | 22 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
