76 Wolf PES 2009
| Name | Wolf |
|---|---|
| ID | 50059 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
33
Attack
75
Defence
79
Body Balance
51
Stamina
65
Top Speed
75
Acceleration
82
Response
78
Agility
41
Dribble Accuracy
58
Dribble Speed
47
Short Pass Accuracy
53
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
69
Shot Power
43
Shot Technique
41
Free Kick Accuracy
39
Swerve
41
Header
77
Jump
45
Technique
78
Aggression
80
Mentality
78
GK Skills
76
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- 1-on-1 Stopper
| Name | Wolf |
|---|---|
| ID | 50059 |
| Nationality | Germany |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Right |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 193cm |
| Weight | 82kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players