65 Ximelez PES 2010
| Name | Ximelez |
|---|---|
| ID | 1864 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
63
Defence
70
Body Balance
68
Stamina
74
Top Speed
78
Acceleration
61
Response
75
Agility
84
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
71
Shot Power
65
Shot Technique
65
Free Kick Accuracy
63
Swerve
52
Header
59
Jump
63
Technique
72
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
64
Team Work
4
Condition
Skills
- Dribbling
| Name | Ximelez |
|---|---|
| ID | 1864 |
| Nationality | Spain |
| Club | Masterleague Default |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 33 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 174cm |
| Weight | 73kg |
| Shirt Number | 7 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
