71 Y. Thuram PES 2010
| Name | Y. Thuram |
|---|---|
| Full Name | Yohann Thuram-Ulien |
| ID | 38179 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
66
Defence
78
Body Balance
56
Stamina
63
Top Speed
65
Acceleration
81
Response
62
Agility
55
Dribble Accuracy
57
Dribble Speed
56
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
52
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
41
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
45
Swerve
46
Header
78
Jump
55
Technique
62
Aggression
60
Mentality
74
GK Skills
62
Team Work
3
Condition
Skills
| Name | Y. Thuram |
|---|---|
| Full Name | Yohann Thuram-Ulien |
| ID | 38179 |
| Nationality | France |
| Club | AS Monaco FC |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
