64 Yakovlev PES 2010
| Name | Yakovlev |
|---|---|
| Full Name | Pavel Yakovlev |
| ID | 40477 |
| Nationality | Russia |
| Club | Spartak Moscow |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 44 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
68
Attack
35
Defence
73
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
79
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
67
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
71
Shot Accuracy
73
Shot Power
71
Shot Technique
58
Free Kick Accuracy
55
Swerve
70
Header
75
Jump
78
Technique
76
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Yakovlev |
|---|---|
| Full Name | Pavel Yakovlev |
| ID | 40477 |
| Nationality | Russia |
| Club | Spartak Moscow |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 44 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
