69 Yanbaev PES 2008
| Name | Yanbaev |
|---|---|
| ID | 36853 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 55 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
45
Defence
71
Body Balance
78
Stamina
79
Top Speed
77
Acceleration
71
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
73
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
71
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
73
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
66
Swerve
66
Header
73
Jump
73
Technique
72
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Yanbaev |
|---|---|
| ID | 36853 |
| Nationality | Russia |
| Club | Lokomotiv Moscow |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Left |
| Age | 23 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 178cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 55 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
