73 Yezersky PES 2009
| Name | Yezersky |
|---|---|
| ID | 4614 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 55 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
72
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
76
Top Speed
73
Acceleration
75
Response
73
Agility
73
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
72
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
77
Shot Power
59
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
55
Swerve
73
Header
78
Jump
73
Technique
65
Aggression
73
Mentality
50
GK Skills
77
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
| Name | Yezersky |
|---|---|
| ID | 4614 |
| Nationality | Ukraine |
| Club | Shakhtar Donetsk |
| National Team | Ukraine |
| Position | SB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 77kg |
| Shirt Number | 55 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

