64 Yu Dabao PES 2008
| Name | Yu Dabao |
|---|---|
| ID | 10413 |
| Nationality | China |
| Club | SL Benfica |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 27 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
67
Attack
40
Defence
76
Body Balance
76
Stamina
78
Top Speed
75
Acceleration
76
Response
72
Agility
72
Dribble Accuracy
71
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
75
Shot Power
73
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
75
Header
75
Jump
71
Technique
76
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Yu Dabao |
|---|---|
| ID | 10413 |
| Nationality | China |
| Club | SL Benfica |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 27 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
