67 Z. Tosic PES 2009
| Name | Z. Tosic |
|---|---|
| Full Name | Zoran Tošić |
| ID | 37849 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 14 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
43
Defence
68
Body Balance
74
Stamina
77
Top Speed
81
Acceleration
68
Response
84
Agility
79
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
66
Shot Accuracy
75
Shot Power
66
Shot Technique
72
Free Kick Accuracy
75
Swerve
66
Header
75
Jump
80
Technique
78
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Z. Tosic |
|---|---|
| Full Name | Zoran Tošić |
| ID | 37849 |
| Nationality | Serbia |
| Club | Manchester United |
| National Team | None |
| Position | SMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 171cm |
| Weight | 69kg |
| Shirt Number | 14 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
