81 Zaki PES 2010
| Name | Zaki |
|---|---|
| ID | 9489 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Yorkshire Orange |
| National Team | Egypt |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 30 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
85
Attack
38
Defence
86
Body Balance
80
Stamina
80
Top Speed
83
Acceleration
85
Response
80
Agility
82
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
78
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
77
Shot Power
84
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
60
Swerve
75
Header
83
Jump
79
Technique
81
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
4
Condition
Skills
- S02 Passer
- Tactical Dribbling
- Scoring
- Side
| Name | Zaki |
|---|---|
| ID | 9489 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Yorkshire Orange |
| National Team | Egypt |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 185cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 30 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

