80 Zalbo (Zago) PES 2010
| Name | Zalbo |
|---|---|
| Real Name | Zago |
| ID | 67159 |
| Real ID | 1623 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
58
Attack
83
Defence
83
Body Balance
78
Stamina
71
Top Speed
73
Acceleration
82
Response
72
Agility
70
Dribble Accuracy
67
Dribble Speed
70
Short Pass Accuracy
69
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
80
Shot Power
63
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
57
Swerve
83
Header
80
Jump
76
Technique
65
Aggression
75
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
6
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Zalbo |
|---|---|
| Real Name | Zago |
| ID | 67159 |
| Real ID | 1623 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 31 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 78kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players