66 Zapotocny PES 2010
| Name | Zapotocny |
|---|---|
| Full Name | Tomáš Zápotočný |
| ID | 34109 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
55
Attack
74
Defence
79
Body Balance
76
Stamina
75
Top Speed
70
Acceleration
75
Response
74
Agility
65
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
56
Shot Accuracy
76
Shot Power
55
Shot Technique
57
Free Kick Accuracy
65
Swerve
73
Header
80
Jump
66
Technique
63
Aggression
66
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S13 Long Throw
| Name | Zapotocny |
|---|---|
| Full Name | Tomáš Zápotočný |
| ID | 34109 |
| Nationality | Czech Republic |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 82kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players