69 Zateka PES 2008
| Name | Zateka |
|---|---|
| ID | 101005 |
| Real ID | 35469 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
53
Attack
69
Defence
84
Body Balance
72
Stamina
78
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
66
Agility
65
Dribble Accuracy
63
Dribble Speed
64
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
53
Shot Accuracy
79
Shot Power
54
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
57
Swerve
73
Header
73
Jump
64
Technique
55
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Zateka |
|---|---|
| ID | 101005 |
| Real ID | 35469 |
| Nationality | Togo |
| Club | Free Agent |
| National Team | Togo |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
