66 Ze Alto PES 2008
| Name | Ze Alto |
|---|---|
| ID | 101002 |
| Real ID | 35466 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
66
Defence
75
Body Balance
73
Stamina
80
Top Speed
73
Acceleration
74
Response
73
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
75
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
77
Shot Power
66
Shot Technique
64
Free Kick Accuracy
64
Swerve
70
Header
75
Jump
74
Technique
62
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Ze Alto |
|---|---|
| ID | 101002 |
| Real ID | 35466 |
| Nationality | Angola |
| Club | Free Agent |
| National Team | Angola |
| Position | DMF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
