71 Zema Qing (Zeng Cheng) PES 2010
| Name | Zema Qing |
|---|---|
| Real Name | Zeng Cheng |
| Full Name | Zeng Cheng |
| ID | 97435 |
| Real ID | 31899 |
| Nationality | China |
| Club | Free Agent |
| National Team | China |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 76kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
71
Defence
80
Body Balance
59
Stamina
63
Top Speed
66
Acceleration
80
Response
65
Agility
50
Dribble Accuracy
53
Dribble Speed
51
Short Pass Accuracy
51
Short Pass Speed
54
Long Pass Accuracy
53
Long Pass Speed
42
Shot Accuracy
78
Shot Power
40
Shot Technique
40
Free Kick Accuracy
40
Swerve
40
Header
75
Jump
47
Technique
60
Aggression
61
Mentality
73
GK Skills
65
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Zema Qing |
|---|---|
| Real Name | Zeng Cheng |
| Full Name | Zeng Cheng |
| ID | 97435 |
| Real ID | 31899 |
| Nationality | China |
| Club | Free Agent |
| National Team | China |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 76kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
