69 Zenec (Zec) PES 2010
| Name | Zenec |
|---|---|
| Real Name | Zec |
| ID | 106375 |
| Real ID | 40839 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
35
Defence
75
Body Balance
77
Stamina
84
Top Speed
85
Acceleration
77
Response
80
Agility
76
Dribble Accuracy
82
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
71
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
72
Shot Accuracy
74
Shot Power
75
Shot Technique
68
Free Kick Accuracy
70
Swerve
72
Header
73
Jump
77
Technique
80
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
67
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Zenec |
|---|---|
| Real Name | Zec |
| ID | 106375 |
| Real ID | 40839 |
| Nationality | Bosnia And Herzegovina |
| Club | Free Agent |
| National Team | Bosnia And Herzegovina |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 71kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
