65 Zenke PES 2008
| Name | Zenke |
|---|---|
| ID | 37067 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 42 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
30
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
77
Top Speed
82
Acceleration
73
Response
78
Agility
73
Dribble Accuracy
76
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
64
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
70
Shot Accuracy
77
Shot Power
75
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
60
Swerve
71
Header
78
Jump
74
Technique
76
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Zenke |
|---|---|
| ID | 37067 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | RC Strasbourg |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 85kg |
| Shirt Number | 42 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
