104 Zilre (Zico) PES 2008
| Name | Zilre |
|---|---|
| Real Name | Zico |
| ID | 67966 |
| Real ID | 2430 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
92
Attack
45
Defence
78
Body Balance
82
Stamina
86
Top Speed
85
Acceleration
96
Response
85
Agility
95
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
98
Short Pass Accuracy
94
Short Pass Speed
97
Long Pass Accuracy
78
Long Pass Speed
95
Shot Accuracy
94
Shot Power
96
Shot Technique
98
Free Kick Accuracy
97
Swerve
87
Header
78
Jump
94
Technique
90
Aggression
88
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Passing
- 1-on-1 Scoring
- Penalties
- One-Touch Pass
| Name | Zilre |
|---|---|
| Real Name | Zico |
| ID | 67966 |
| Real ID | 2430 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Free Agent |
| National Team | Classic Brazil |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 172cm |
| Weight | 69kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
