67 Zirkoe PES 2008
| Name | Zirkoe |
|---|---|
| ID | 101127 |
| Real ID | 35591 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
36
Defence
77
Body Balance
77
Stamina
82
Top Speed
77
Acceleration
72
Response
76
Agility
75
Dribble Accuracy
72
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
65
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
66
Long Pass Speed
69
Shot Accuracy
76
Shot Power
70
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
61
Swerve
72
Header
75
Jump
76
Technique
76
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Zirkoe |
|---|---|
| ID | 101127 |
| Real ID | 35591 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
