73 Zogbo PES 2010
| Name | Zogbo |
|---|---|
| ID | 39199 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 82kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
71
Defence
79
Body Balance
60
Stamina
62
Top Speed
70
Acceleration
84
Response
69
Agility
50
Dribble Accuracy
51
Dribble Speed
53
Short Pass Accuracy
50
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
44
Shot Accuracy
80
Shot Power
42
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
46
Swerve
47
Header
72
Jump
50
Technique
55
Aggression
69
Mentality
74
GK Skills
64
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Zogbo |
|---|---|
| ID | 39199 |
| Nationality | Cote d'Ivoire |
| Club | Free Agent |
| National Team | Côte d'Ivoire |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 184cm |
| Weight | 82kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
