78 Zotti PES 2008
| Name | Zotti |
|---|---|
| ID | 3607 |
| Nationality | Italy |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 25 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
80
Defence
85
Body Balance
65
Stamina
60
Top Speed
68
Acceleration
85
Response
66
Agility
50
Dribble Accuracy
52
Dribble Speed
60
Short Pass Accuracy
62
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
43
Shot Accuracy
78
Shot Power
42
Shot Technique
45
Free Kick Accuracy
44
Swerve
45
Header
78
Jump
53
Technique
52
Aggression
70
Mentality
80
GK Skills
70
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Zotti |
|---|---|
| ID | 3607 |
| Nationality | Italy |
| Club | Roma |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 190cm |
| Weight | 86kg |
| Shirt Number | 25 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
