62 Zulani PES 2008
| Name | Zulani |
|---|---|
| ID | 70360 |
| Real ID | 4824 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
54
Attack
76
Defence
78
Body Balance
72
Stamina
78
Top Speed
71
Acceleration
75
Response
68
Agility
67
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
71
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
77
Shot Power
67
Shot Technique
60
Free Kick Accuracy
58
Swerve
70
Header
76
Jump
65
Technique
72
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Zulani |
|---|---|
| ID | 70360 |
| Real ID | 4824 |
| Nationality | Tunisia |
| Club | Free Agent |
| National Team | Tunisia |
| Position | CB |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 29 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 80kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
