74 Zwinkels PES 2010
| Name | Zwinkels |
|---|---|
| Full Name | Robert Zwinkels |
| ID | 4920 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | ADO Den Haag |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 1 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
30
Attack
75
Defence
80
Body Balance
58
Stamina
65
Top Speed
66
Acceleration
83
Response
66
Agility
54
Dribble Accuracy
55
Dribble Speed
55
Short Pass Accuracy
54
Short Pass Speed
55
Long Pass Accuracy
59
Long Pass Speed
40
Shot Accuracy
77
Shot Power
43
Shot Technique
42
Free Kick Accuracy
40
Swerve
45
Header
77
Jump
52
Technique
62
Aggression
67
Mentality
76
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
| Name | Zwinkels |
|---|---|
| Full Name | Robert Zwinkels |
| ID | 4920 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | ADO Den Haag |
| National Team | None |
| Position | GK |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 186cm |
| Weight | 83kg |
| Shirt Number | 1 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
