76 A. Cissokho PES 2009
| Name | A. Cissokho |
|---|---|
| Full Name | Aly Cissokho |
| ID | 38837 |
| Nationality | France |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
65
Attack
64
Defence
81
Body Balance
79
Stamina
85
Top Speed
80
Acceleration
68
Response
73
Agility
70
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
74
Shot Power
52
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
55
Swerve
70
Header
78
Jump
70
Technique
75
Aggression
65
Mentality
50
GK Skills
65
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
| Name | A. Cissokho |
|---|---|
| Full Name | Aly Cissokho |
| ID | 38837 |
| Nationality | France |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 183cm |
| Weight | 81kg |
| Shirt Number | 28 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
