86 A. Cissokho PES 2010
| Name | A. Cissokho |
|---|---|
| Full Name | Aly Cissokho |
| ID | 38837 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
69
Attack
64
Defence
81
Body Balance
85
Stamina
90
Top Speed
87
Acceleration
72
Response
77
Agility
75
Dribble Accuracy
85
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
67
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
89
Long Pass Speed
59
Shot Accuracy
80
Shot Power
52
Shot Technique
59
Free Kick Accuracy
55
Swerve
70
Header
88
Jump
70
Technique
75
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
5
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Dribbling
| Name | A. Cissokho |
|---|---|
| Full Name | Aly Cissokho |
| ID | 38837 |
| Nationality | France |
| Club | Olympique Lyonnais |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 181cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 20 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
