69 A. Ferdinand PES 2008
| Name | A. Ferdinand |
|---|---|
| Full Name | Anton Ferdinand |
| ID | 4886 |
| Nationality | England |
| Club | West Ham United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
77
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
82
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
74
Long Pass Accuracy
73
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
73
Header
83
Jump
72
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | A. Ferdinand |
|---|---|
| Full Name | Anton Ferdinand |
| ID | 4886 |
| Nationality | England |
| Club | West Ham United |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 22 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
