72 A. Ferdinand PES 2010
| Name | A. Ferdinand |
|---|---|
| Full Name | Anton Ferdinand |
| ID | 4886 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
60
Attack
76
Defence
80
Body Balance
78
Stamina
78
Top Speed
78
Acceleration
73
Response
75
Agility
73
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
77
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
76
Shot Power
63
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
65
Swerve
73
Header
83
Jump
72
Technique
65
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
74
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | A. Ferdinand |
|---|---|
| Full Name | Anton Ferdinand |
| ID | 4886 |
| Nationality | England |
| Club | Wearside |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Right |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 5 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
