75 A. Hassan PES 2008
| Name | A. Hassan |
|---|---|
| ID | 1453 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
48
Defence
72
Body Balance
76
Stamina
80
Top Speed
74
Acceleration
78
Response
76
Agility
78
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
80
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
79
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
79
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
68
Header
72
Jump
82
Technique
78
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Reaction
- Playmaking
- Long Throw
| Name | A. Hassan |
|---|---|
| ID | 1453 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Anderlecht |
| National Team | None |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 32 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
| Shirt Number | 10 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
