75 A. Hassan PES 2010
| Name | A. Hassan |
|---|---|
| ID | 1453 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Free Agent |
| National Team | Egypt |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
76
Attack
48
Defence
72
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
74
Acceleration
78
Response
80
Agility
83
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
81
Short Pass Accuracy
80
Short Pass Speed
82
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
77
Shot Power
79
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
75
Swerve
68
Header
72
Jump
84
Technique
78
Aggression
76
Mentality
50
GK Skills
78
Team Work
6
Condition
Skills
- S01 Reaction
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S13 Long Throw
- Playmaking
| Name | A. Hassan |
|---|---|
| ID | 1453 |
| Nationality | Egypt |
| Club | Free Agent |
| National Team | Egypt |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 34 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 178cm |
| Weight | 70kg |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
