77 A. Hughes PES 2009
| Name | A. Hughes |
|---|---|
| Full Name | Aaron Hughes |
| ID | 745 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | West London White |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 18 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
80
Defence
78
Body Balance
80
Stamina
75
Top Speed
75
Acceleration
78
Response
76
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
75
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
72
Header
72
Jump
77
Technique
65
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
76
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
| Name | A. Hughes |
|---|---|
| Full Name | Aaron Hughes |
| ID | 745 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | West London White |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 18 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

