78 Arc Hugo (A. Hughes) PES 2008
| Name | Arc Hugo |
|---|---|
| Real Name | A. Hughes |
| Full Name | Aaron Hughes |
| ID | 66281 |
| Real ID | 745 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 71kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
64
Attack
78
Defence
78
Body Balance
74
Stamina
84
Top Speed
75
Acceleration
81
Response
77
Agility
74
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
76
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
62
Shot Accuracy
76
Shot Power
60
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
64
Swerve
72
Header
72
Jump
77
Technique
65
Aggression
77
Mentality
50
GK Skills
82
Team Work
7
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Arc Hugo |
|---|---|
| Real Name | A. Hughes |
| Full Name | Aaron Hughes |
| ID | 66281 |
| Real ID | 745 |
| Nationality | Northern Ireland |
| Club | Free Agent |
| National Team | Northern Ireland |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 183cm |
| Weight | 71kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
