92 A. Iniesta PES 2010
| Name | A. Iniesta |
|---|---|
| Full Name | Andrés Iniesta |
| ID | 4073 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | Spain |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 8 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
88
Attack
62
Defence
74
Body Balance
90
Stamina
76
Top Speed
85
Acceleration
80
Response
87
Agility
95
Dribble Accuracy
87
Dribble Speed
94
Short Pass Accuracy
85
Short Pass Speed
85
Long Pass Accuracy
74
Long Pass Speed
83
Shot Accuracy
80
Shot Power
82
Shot Technique
74
Free Kick Accuracy
73
Swerve
64
Header
69
Jump
95
Technique
82
Aggression
74
Mentality
50
GK Skills
90
Team Work
6
Condition
Skills
- S02 Passer
- S06 Outside Curve
- S20 Scooping
- S21 Super Sub
- P20 Talisman
- Dribbling
| Name | A. Iniesta |
|---|---|
| Full Name | Andrés Iniesta |
| ID | 4073 |
| Nationality | Spain |
| Club | FC Barcelona |
| National Team | Spain |
| Position | AMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 170cm |
| Weight | 65kg |
| Shirt Number | 8 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

