66 A. N'Diaye PES 2009
| Name | A. N'Diaye |
|---|---|
| Full Name | Alfred N'Diaye |
| ID | 38170 |
| Nationality | France |
| Club | A.S.Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
67
Defence
81
Body Balance
75
Stamina
77
Top Speed
75
Acceleration
68
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
78
Shot Power
59
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
67
Header
76
Jump
75
Technique
63
Aggression
64
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
| Name | A. N'Diaye |
|---|---|
| Full Name | Alfred N'Diaye |
| ID | 38170 |
| Nationality | France |
| Club | A.S.Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 187cm |
| Weight | 87kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
