67 A. N'Diaye PES 2010
| Name | A. N'Diaye |
|---|---|
| Full Name | Alfred N'Diaye |
| ID | 38170 |
| Nationality | France |
| Club | AS Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 29 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
59
Attack
69
Defence
84
Body Balance
75
Stamina
74
Top Speed
74
Acceleration
75
Response
72
Agility
77
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
72
Long Pass Accuracy
70
Long Pass Speed
61
Shot Accuracy
78
Shot Power
59
Shot Technique
61
Free Kick Accuracy
62
Swerve
67
Header
76
Jump
75
Technique
65
Aggression
69
Mentality
50
GK Skills
69
Team Work
5
Condition
Skills
| Name | A. N'Diaye |
|---|---|
| Full Name | Alfred N'Diaye |
| ID | 38170 |
| Nationality | France |
| Club | AS Nancy Lorraine |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 19 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 188cm |
| Weight | 94kg |
| Shirt Number | 29 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
