73 A. Rodriguez PES 2009
| Name | A. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Alberto Junior RodrÃguez |
| ID | 9571 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
76
Defence
76
Body Balance
75
Stamina
81
Top Speed
75
Acceleration
74
Response
75
Agility
66
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
58
Shot Accuracy
75
Shot Power
59
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
74
Header
81
Jump
67
Technique
53
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
| Name | A. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Alberto Junior RodrÃguez |
| ID | 9571 |
| Nationality | Peru |
| Club | Free Agent |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 24 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
