76 A. Rodriguez PES 2010
| Name | A. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Alberto Junior RodrÃguez |
| ID | 9571 |
| Nationality | Peru |
| Club | S.C. Braga |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 2 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
52
Attack
76
Defence
81
Body Balance
78
Stamina
80
Top Speed
80
Acceleration
74
Response
78
Agility
66
Dribble Accuracy
69
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
68
Short Pass Speed
68
Long Pass Accuracy
69
Long Pass Speed
63
Shot Accuracy
75
Shot Power
59
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
54
Swerve
74
Header
81
Jump
67
Technique
53
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
68
Team Work
4
Condition
Skills
- S09 Covering
| Name | A. Rodriguez |
|---|---|
| Full Name | Alberto Junior RodrÃguez |
| ID | 9571 |
| Nationality | Peru |
| Club | S.C. Braga |
| National Team | Peru |
| Position | CB |
| Favoured Side | Both |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 2 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players

