75 Accardi PES 2008
| Name | Accardi |
|---|---|
| ID | 6751 |
| Nationality | Italy |
| Club | Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
77
Defence
73
Body Balance
79
Stamina
85
Top Speed
79
Acceleration
76
Response
78
Agility
70
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
72
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
76
Shot Power
57
Shot Technique
52
Free Kick Accuracy
59
Swerve
66
Header
80
Jump
70
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Marking
| Name | Accardi |
|---|---|
| ID | 6751 |
| Nationality | Italy |
| Club | Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | SB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 25 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
