75 Accardi PES 2010
| Name | Accardi |
|---|---|
| ID | 6751 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 5 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
50
Attack
79
Defence
75
Body Balance
79
Stamina
79
Top Speed
79
Acceleration
78
Response
78
Agility
70
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
68
Short Pass Accuracy
75
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
75
Long Pass Speed
52
Shot Accuracy
76
Shot Power
57
Shot Technique
55
Free Kick Accuracy
59
Swerve
66
Header
80
Jump
70
Technique
66
Aggression
68
Mentality
50
GK Skills
73
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
| Name | Accardi |
|---|---|
| ID | 6751 |
| Nationality | Italy |
| Club | U.C. Sampdoria |
| National Team | None |
| Position | CB |
| Favoured Side | Left |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Left |
| Height | 182cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 5 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
