63 Adrian PES 2009
| Name | Adrian |
|---|---|
| Full Name | Adrián López Álvarez |
| ID | 35097 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 12 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
75
Attack
32
Defence
74
Body Balance
73
Stamina
77
Top Speed
79
Acceleration
80
Response
77
Agility
70
Dribble Accuracy
68
Dribble Speed
65
Short Pass Accuracy
64
Short Pass Speed
63
Long Pass Accuracy
62
Long Pass Speed
75
Shot Accuracy
74
Shot Power
74
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
57
Swerve
72
Header
70
Jump
72
Technique
80
Aggression
62
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- Scoring
| Name | Adrian |
|---|---|
| Full Name | Adrián López Álvarez |
| ID | 35097 |
| Nationality | Spain |
| Club | Mlg Blanco/Azul |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 20 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 12 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
