66 Adrian PES 2010
| Name | Adrian |
|---|---|
| Full Name | Adrián López Álvarez |
| ID | 35097 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 10 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
77
Attack
32
Defence
74
Body Balance
76
Stamina
79
Top Speed
80
Acceleration
80
Response
77
Agility
76
Dribble Accuracy
74
Dribble Speed
67
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
66
Long Pass Accuracy
65
Long Pass Speed
76
Shot Accuracy
75
Shot Power
77
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
57
Swerve
72
Header
70
Jump
72
Technique
84
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
63
Team Work
4
Condition
Skills
- S01 Reaction
- Scoring
- DF Positioning
| Name | Adrian |
|---|---|
| Full Name | Adrián López Álvarez |
| ID | 35097 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C. Deportivo la Coruña |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 21 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 10 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
