73 Adriano PES 2008
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 2278 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 28 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
81
Attack
25
Defence
78
Body Balance
77
Stamina
76
Top Speed
77
Acceleration
79
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
81
Shot Accuracy
76
Shot Power
82
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
56
Swerve
84
Header
80
Jump
78
Technique
88
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Scoring
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 2278 |
| Nationality | Brazil |
| Club | FC Porto |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | N/A |
| Age | 28 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 181cm |
| Weight | 79kg |
| Shirt Number | 28 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
