67 Adriano PES 2010
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 2278 |
| Nationality | Brazil |
| Club | S.C. Braga |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 81 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
70
Attack
30
Defence
75
Body Balance
73
Stamina
76
Top Speed
79
Acceleration
82
Response
76
Agility
76
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
66
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
65
Long Pass Accuracy
61
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
75
Shot Power
82
Shot Technique
56
Free Kick Accuracy
56
Swerve
76
Header
78
Jump
78
Technique
88
Aggression
70
Mentality
50
GK Skills
66
Team Work
3
Condition
Skills
- Scoring
| Name | Adriano |
|---|---|
| ID | 2278 |
| Nationality | Brazil |
| Club | S.C. Braga |
| National Team | None |
| Position | CF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 30 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 180cm |
| Weight | 72kg |
| Shirt Number | 81 |
Generations
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
