74 Aduriz PES 2008
| Name | Aduriz |
|---|---|
| Full Name | Aritz Aduriz |
| ID | 33734 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
78
Attack
44
Defence
81
Body Balance
81
Stamina
83
Top Speed
83
Acceleration
76
Response
81
Agility
79
Dribble Accuracy
77
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
70
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
74
Shot Accuracy
77
Shot Power
77
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
65
Swerve
77
Header
77
Jump
80
Technique
75
Aggression
67
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
- Positioning
- Side
| Name | Aduriz |
|---|---|
| Full Name | Aritz Aduriz |
| ID | 33734 |
| Nationality | Spain |
| Club | Athletic Club |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 26 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 177cm |
| Weight | 75kg |
| Shirt Number | 23 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
