77 Aduriz PES 2009
| Name | Aduriz |
|---|---|
| Full Name | Aritz Aduriz |
| ID | 33734 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Mallorca |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
82
Attack
44
Defence
77
Body Balance
79
Stamina
82
Top Speed
83
Acceleration
79
Response
81
Agility
81
Dribble Accuracy
83
Dribble Speed
74
Short Pass Accuracy
70
Short Pass Speed
73
Long Pass Accuracy
68
Long Pass Speed
82
Shot Accuracy
78
Shot Power
83
Shot Technique
62
Free Kick Accuracy
65
Swerve
77
Header
77
Jump
80
Technique
79
Aggression
72
Mentality
50
GK Skills
72
Team Work
5
Condition / Fitness
Skills
- Reaction
- 1-on-1 Scoring
| Name | Aduriz |
|---|---|
| Full Name | Aritz Aduriz |
| ID | 33734 |
| Nationality | Spain |
| Club | R.C.D. Mallorca |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 27 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 182cm |
| Weight | 78kg |
| Shirt Number | 21 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
