73 Alanendo (Almeyda) PES 2010
| Name | Alanendo |
|---|---|
| Real Name | Almeyda |
| ID | 67281 |
| Real ID | 1745 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
CWP
CB
RB
GK
Ability
63
Attack
74
Defence
76
Body Balance
80
Stamina
74
Top Speed
73
Acceleration
82
Response
74
Agility
73
Dribble Accuracy
73
Dribble Speed
76
Short Pass Accuracy
78
Short Pass Speed
76
Long Pass Accuracy
77
Long Pass Speed
60
Shot Accuracy
79
Shot Power
63
Shot Technique
63
Free Kick Accuracy
63
Swerve
72
Header
78
Jump
76
Technique
63
Aggression
83
Mentality
50
GK Skills
80
Team Work
4
Condition
Skills
- S07 Man Marking
- S08 Slide Tackle
| Name | Alanendo |
|---|---|
| Real Name | Almeyda |
| ID | 67281 |
| Real ID | 1745 |
| Nationality | Argentina |
| Club | Free Agent |
| National Team | None |
| Position | DMF |
| Favoured Side | Both |
| Age | 35 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 174cm |
| Weight | 72kg |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players