67 Alexandre Pato PES 2008
| Name | Alexandre Pato |
|---|---|
| ID | 35266 |
| Nationality | Brazil |
| Club | AC Milan |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
LWF
SS
CF
RWF
LMF
AMF
RMF
LWB
DMF
CMF
RWB
LB
SWP
CB
RB
GK
Ability
72
Attack
30
Defence
67
Body Balance
80
Stamina
70
Top Speed
76
Acceleration
74
Response
78
Agility
83
Dribble Accuracy
75
Dribble Speed
72
Short Pass Accuracy
66
Short Pass Speed
71
Long Pass Accuracy
67
Long Pass Speed
77
Shot Accuracy
78
Shot Power
78
Shot Technique
73
Free Kick Accuracy
70
Swerve
73
Header
79
Jump
84
Technique
75
Aggression
63
Mentality
50
GK Skills
70
Team Work
3
Condition / Fitness
Skills
- Dribbling
| Name | Alexandre Pato |
|---|---|
| ID | 35266 |
| Nationality | Brazil |
| Club | AC Milan |
| National Team | None |
| Position | SS |
| Favoured Side | Both |
| Age | 18 |
| Stronger Foot | Right |
| Height | 179cm |
| Weight | 71kg |
| Shirt Number | 7 |
Overall ratings are calculated based on the PES 2011 formula.
Featured Players
